Nocna Droga Krzyżowa w Pakości

W nocy, z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek, w scenerii dróżek i kaplic kalwaryjskich odbyła się Droga Krzyżowa. Tegorocznym obchodom przewodniczył ks. bp Krzysztof Wętkowski.

Nocna Droga Krzyżowa składa się z dwóch części. Pierwsza z nich, rozpoczyna się  w Wielki Czwartek o 20.00.   Określana jest jako Droga Pojmania Chrystusa i kończy się w kaplicy Dom Kajfasza i Więzienie. W Wielki Piątek o 3.00 rozpoczyna się Droga Krzyża Chrystusowego obejmująca: Przebieg Sądu i Drogę na Golgotę. W obu częściach uroczystości uczestniczyło około 3 tysiące wiernych, nie tylko mieszkańców z Pakości i okolic, ale również pielgrzymów z regionu.  

Poniżej przedstawiamy wybrane zdjęcia wykonane przez p. Jerzego Joachimiaka. Osoby zainteresowane wszystkim zdjęciami z uroczystości zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Barcińskiej 11, gdzie można je zgrać na przyniesioną płytę CD lub Pendrive.

 

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej