Za nami 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podobnie jak w cały kraju, w minioną niedzielę po raz kolejny odbył się w Pakości Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbierała pieniądze na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów. W akcji zebrano 10 552,75 zł.


Tradycyjnie, sztab tegorocznej akcji WOŚP znajdował się w Ośrodku Kultury i Turystyki. W bezpośredniej zbiórce brało udział 49 wolontariuszy, jednak cały komitet organizacyjny był znacznie większy. Liczeniem zebranych pieniędzy zajęli się nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich oraz Gimnazjum im. E. Estkowskiego w Pakości  


W programie 21.Finału były występy artystyczne dzieci ze szkół w Pakości i Kościelca oraz uczniów sekcji wokalnej OKiT. Przeprowadzono również tradycyjną licytację - pierników, ramek do zdjęć wykonanych przez dzieci z sekcji plastycznej oraz polfinka, którego podarowali miejscowi policjanci. Maskotka została przekazana za kwotę 1500zł.


Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali policjanci oraz ochotnicza straż pożarna. Na zakończenie akcji zagrał zespół De luzers, a potem było tradycyjne światełko do nieba.

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej