Siódma kwesta na renowację Kalwarii Pakoskiej za nami

Poseł na Sejm RP Anna Bańkowska, Burmistrz Pakości Wiesław Kończal, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Grupa, Kierownik Biura Rozwoju i Inicjatyw Europejskich Starostwa Powiatowego w  Inowrocławiu Joanna Kuchta, Sławomir Szeliga, członkowie Rady Programowej Fundacji Kalwaria Pakoska, strażacy, harcerze, uczniowie z naszych szkół  stanęli 1 listopada br. z puszkami na datki.

 

 

 

Kwesta na naszym cmentarzu organizowana jest po raz siódmy. Zebrane w ubiegłych latach pieniądze, jak i środki pozyskane z innych źródeł pozwoliły Fundacji Kalwaria Pakoska dokonać konserwacji niektórych obrazów, figur, ołtarzy. Jednak potrzeby są nadal ogromne. Każde pokolenie coś po sobie zostawia. Mam nadzieję, że uda nam się zostawić dla przyszłych pokoleń piękną, odrestaurowaną Kalwarię - stwierdziła Anna Grupa, prezes Fundacji.

        

- Jestem zadowolona, że jako harcerz mogłam się wykazać i wspomóc szczytny cel jakim jest odnowa kaplic kalwaryjskich – powiedziała jedna z harcerek zbierających pieniądze do puszek. Zbieram już drugi dzień. Jest zimno, ale dajemy radę - dodała

 

- Co roku wrzucam coś do puszek ponieważ wiem, że te pieniądze zostaną wykorzystane w dobrym celu. Widzę zmiany i naprawdę jestem dumna z tego co widzę w naszym mieście – zaznaczyła z kolei  spotkana mieszkanka Pakości.

 

Kto nie zdążył dotrzeć na pakoski cmaentarz 1 listopada, może wciąż wesprzeć zbiórkę na renowację kalwaryjskich kaplic przekazując środki na konto Fundacja Kalwaria Pakoska w formie np. odliczenia 1% podatku.

 

 

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej