Zaproszenie na nocną Drogę Krzyżową

Serdecznie zapraszamy na szczególne celebracje w Kalwarii Pakoskiej w dniach 18/19 kwietnia.

 

W nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek od przeszło 300 lat przemierzamy ścieżki kalwaryjskie odprawiając Obchody kalwaryjskie. Są one procesją po dróżkach kalwaryjskich, odwzorowujących Jerozolimę, jaka była za czasów Chrystusa.


W pierwszej części – Drodze pojmania - wspominamy wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy w Wieczerniku, przez modlitwę w Ogrodzie oliwnym i zdradę Judasza aż do sądu u arcykapłana Kajfasza. Druga część – Droga Męki rozpoczyna się wyprowadzeniem Jezusa z więzienia w Domu Kajfasza, następnie oskarżenie Mistrza z Nazaretu u Piłata, odesłanie do Heroda, sąd i wyrok u Piłata i droga Jezusa niosącego krzyż na Golgotę.

Celebrację Drogi Pojmania rozpoczynamy w Wielki Czwartek o godz. 20.00 w kościele św. Bonawentury, a kończymy u Kajfasza ok. 23.30. Droga Męki rozpoczyna się w Wielki Piątek o godz. 3.00 przy Domu Kajfasza i kończy przy Kaplicy Grobu ok. 5.30.

 

o. Kamil Paczkowski
Kustosz Kalwarii Pakoskiej

DSC 8518

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej