Dni Pakości z Rafałem Brzozowskim i zespołem After Party

 

Obchody Dni Miasta są z pewnością niezwykłą okazją do spędzenia czasu i dobrej zabawy dla jego mieszkańców. Tegoroczna inauguracja Dni Pakości rozpoczęła się zawodami wędkarskimi o Puchar Burmistrza Pakości.


W sobotę, w godzinach porannych 50 zawodników rywalizowało w VII Otwartych Mistrzostwa Wędkarskich o Puchar Burmistrza. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach: Junior oraz Senior.

W kat. Junior zwyciężyli:
I miejsce – Jakub Antczak (8210 pkt),
II miejsce – Piotr Kłoczko (4870 pkt),
III miejsce – Daniel Labuda (2750 pkt).

W kat. Senior zwyciężyli:
I miejsce – Dawid Krawczyk (11180 pkt),
II miejsce – Łukasz Wołczyk (6825 pkt),
III miejsce – Mariusz Majewski (6395 pkt).

Największą rybę zawodów – karpia o wadze 700g złowił Miłosz Sobociński.

Dla najlepszych zawodników ufundowane zostały puchary, dla wszystkich uczestników nagrody rzeczowe oraz nagrody specjalne za największe ryby. Wszyscy zawodnicy i kibice mogli skosztować kiełbaski z grilla.

W godzinach popołudniowych mieszkańcy zgromadzili się na Stadionie Miejskim. O godz. 16.00 dla najmłodszych przygotowany został spektakl oraz animacje. Swoje zdolności plastyczne zaprezentowały dzieci z sekcji plastycznej Ośrodka Kultury. O godz. 18.00 na scenie wystąpił pakoski zespół Sensitive to Sound, a zaraz po nim zespół Nadmiar. Gwiazdą sobotniego wieczoru był Rafał Brzozowski.

W niedzielę, po raz trzeci odbyły się zawody sportowe Wymiatacze. W tym roku do rywalizacji stanęło 6 drużyn: Renegat Inowrocław, Pakość Biega, Laczki Mojżesza z Łącka, Fabryka Wag Kalisto z Pakości, Barbell Squad z Inowrocławia i Niebiescy z Młodocina.

 

Zwyciężyła drużyna Barbell Squad. Na podium stanęła również drużyna Młodocina oraz Fabryki Wag Kalisto. Po sporej dawce emocji przyszedł czas na występy dzieci z sekcji działających przy Ośrodku Kultury. Na scenie pojawiła się grupa taneczna, prowadzona przez Paulinę Kluczyńską. Następnie swój talent wokalny zaprezentował zespół VAGANDO.

Na scenie pojawił się również zespół Pakościanie oraz Aalle Band. O 21.30 przyszedł czas na koncert zespołu After Party, który przyciągnął tłumy mieszkańców. Muzycy zaśpiewali swoje największe przeboje „Nie daj życiu się” czy „Bujaj się”. Oczywiście nie zabrakło hitu „Ona lubi pomarańcze”.

W trakcie trwania Dni Pakości można było skorzystać z atrakcji LunaParku, dmuchanych placów zabaw czy skosztować smakołyków serwowanych przez firmy gastronomiczne.

 

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej