Centrum Informacji Turystycznej ponownie z gwiazdkami

Centrum Informacji Turystycznej w Pakości ponownie otrzymało certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej w kategorii dwóch gwiazdek.

Pierwszy certyfikat dla pakoskiego Centrum Informacji Turystycznej został przyznany w październiku 2014 roku na okres 2 lat. W 2017 roku Centrum po raz drugi poddało się procesowi certyfikacji i drugi raz z rzędu otrzymało 2 gwiazdki na 4 możliwe do uzyskania. Tym sposobem po raz kolejny CIT znalazł się w gronie polskich biur informacji turystycznej, które pozytywnie przeszły proces certyfikacji i tym samym zostały zaliczone przez Polską Organizację Turystyczną do grona biur współpracujących w ramach Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.


Posiadanie dwóch gwiazdek oznacza, że CIT spełniło wymagania certyfikacyjne, a wśród nich wymienić można:
· dostępne bezpłatne materiały drukowane o najbliższych okolicach,
· jedno samodzielne stanowisko komputerowe (bezpłatne) dla interesantów,
· kwalifikacje pracownika: co najmniej jedna osoba z doświadczeniem kierunkowym oraz znajomość jednego języka obcego w stopniu komunikatywnym,
· zakres udzielanych informacji o bliższej i dalszej okolicy.


Celem certyfikacji jest stworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących ze sobą na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym oraz zapewnienie odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej.

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej