To już XII kwesta na cmentarzu

Jak co roku w dniach od 31 października do 2 listopada odbywa się kwesta na cmentarzu parafialnym. W tym roku udało się zebrać 16 620,00 zł. To o 1540 zł więcej niż w roku ubiegłym.

W kweście uczestniczyli: Członkowie Rady Programowej Fundacji: Burmistrz Pakości – Wiesław Kończal, Tadeusz Grupa, Joanna Kuchta – przedstawicielka starostwa. Ponadto: przewodniczący Rady Powiatu – Ryszard Jagodziński, przewodniczący Rady Miejskiej – Jerzy Joachimiak, harcerze, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości, członkowie fundacji, fundatorzy.

Na stoisku Fundacji Kalwaria Pakoska można było zaopatrzyć się w kalendarz Kalwaryjski, książki o Kalwarii i Pakości, kubki czy długopisy.
 
Tegorocznym celem kwesty było zebranie środków na odnowienie drugiego ołtarza w kaplicy Kajfasz-Więzienie. Fundacja Kalwaria Pakoska dziękuje kwestującym oraz mieszkańcom za okazałe wsparcie.

 

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej