Drugi festyn ekologiczny

Konkursy, zabawa na świeżym powietrzu i grillowanie - to wszystko wypełniło festyn ekologiczny „Nie ma śmieci są surowce”, który odbył się w niedziele 24 września br. w parku miejskim przy ulicy Mogileńskiej. To już druga edycja ekologicznej zabawy.

Podczas festynu ogłoszono wyniki konkursu ekologicznego organizowanego przez Burmistrza Pakości Wiesława Kończala, w którym udział brały dzieci z przedszkoli i szkół naszej gminy. Nagrody i wyróżnienia wręczyła Sekretarz Gminy Joanna Zemełka.

 

Wszystkie oddziały przedszkolne, które złożyły prace otrzymały upominki. Ponadto wyróżnienie otrzymała grupa 5-latków z przedszkola Zespołu Placówek Oświatowych w Kościelcu oraz grupa Starszaków z przedszkola Hop-siup. Następnie rozdano nagrody w kategoriach: klasy I-IV i V-VII z klasami gimnazjalnymi.

 

W kategorii klas I-IV:
- I miejsce zajęła klasa III c ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich otrzymując voucher na wyjazd do kręgielni,
- II miejsce zajęła klasa III e ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich otrzymując bon na kwotę 550 zł,
- III miejsce zajęła klasa II z Zespołu Placówek Oświatowych w Kościelcu otrzymując bon na kwotę 450 zł.
Przyznano jedno wyróżnienie dla klasy IV b ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich.

 

W kategorii klas V-VII:
- I miejsce zajęła klasa VI z Zespołu Placówek Oświatowych w Kościelcu wygrywając voucher na wyjazd do kręgielni,
- II miejsce zajęła klasa II b Gimnazjum otrzymując bon o wartości 550 zł,
- III miejsce zajęła klasa V b ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich otrzymując bon o wartości 450 zł.
Przyznano również wyróżnienie dla klasy V z Zespołu Placówek Oświatowych w Kościelcu.

 

Wszystkie prace można obejrzeć w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Barcińskiej 11 w Pakości do 6 października br.

 

Na dzieci przez cały czas trwania festynu czekał dmuchany plac zabaw, gry i zabawy prowadzone przez animatorów, fotobudka, koło fortuny z nagrodami. Poprzez zabawę dzieci dowiedziały się jak segregować i wykorzystywać śmieci. Było stanowisko naukowe, gdzie dzieci uczyły się jak wykorzystać śmieci do energii odnawialnej.

 

Dla uczestników imprezy były kiełbaski z grilla, słodycze wraz z napojami. W czasie trwania festynu rozdawane były gadżety w postaci parasoli, długopisów i ołówków oraz worki do segregacji odpadów. Nie zabrakło muzycznej oprawy imprezy. Na zakończenie wystąpił zespół Za- No-Za.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.

 

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej