Festiwal Zespołów Ludowych za nami...

 

Tradycyjnie, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w Parku Kulturowym przy Centrum Informacji Turystycznej w Pakości odbył się Festiwal Zespołów Ludowych.

 

O godzinie 16.00 rozpoczęła się prezentacja zespołów ludowych. Na scenie pojawiło się 5 zespołów: Pakościanie, Kujawioki od Dobrego, Kujawy od Radziejowa, Kłopocianki, Szczepanowianie, prezentując swój własny repertuar. Były tańce, śpiewy i klimat muzyki ludowej. Każdy zespół nagrodzony został pamiątkowym dyplomem oraz statuetką, które wręczyła Dyrektor Ośrodka Kultury i Turystyki w Pakości Joanna Reimann. Wieczorem, o godzinie 19.00 wszyscy bawili się w rytmach muzyki śląskiej granej przez Duo Fenix. W trakcie trwania imprezy można było skosztować pysznego żurku oraz pajdy chleba ze smalcem i ogórem kiszonym domowej roboty.


Organizatorami Festiwalu Zespołów Ludowych 2017 był Ośrodek Kultury i Turystyki w Pakości oraz Gmina Pakość.


Serdeczne podziękowania należą się zespołom, które występowały tego dnia na scenie oraz grupie Duo Fenix.

 

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej