Mieszkańcy Pakości świętowali dni swojego miasta

 

W dniach 20 - 23 lipca br. odbyły się Dni Pakości. W trakcie czterodniowej zabawy nie brakowało atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych. Program tegorocznych Dni Pakości, jak co roku,  wypełniony był po brzegi atrakcjami.

Dni Pakości zainaugurowane zostały koncertem zespołu "Kwestia Sporna", który odbył się w dniu 20 lipca br. w Parku Kulturowym przy fontannie. Zespół, grający poezję śpiewaną wprowadził słuchaczy w niesamowity klimat skłaniający do refleksji i zadumy.

W piątkowe popołudnie, 22 lipca na Orliku przy ul. Mogileńskiej odbył się Festyn Malucha. Na dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie i skakańce. Pod czujnym okiem animatorów odbywały się konkursy sportowe z nagrodami - bule, tor z przeszkodami, skoki na piłce oraz wiele innych konkurencji. Podczas trwającego festynu klauni zabawiali najmłodszych przygotowując dla nich zabawy. Przy stanowisku z malowaniem twarzy dzieci zamieniały się w różne zwierzątka i postacie. Nie mogło zabraknąć również Policjantów. Wakacje to dobry czas by przypomnieć najmłodszym o bezpieczeństwie - dzieci otrzymały książeczki edukacyjne. Mogły również zrobić sobie zdjęcie w policyjnej czapce i w samochodzie. Na uczestników imprezy czekały darmowe kiełbaski z grilla, wata cukrowa, słodycze oraz napoje.

Sobotnią imprezę otworzył Zespół Konsultacyjny ds. Seniorów, organizując specjalną strefę dla osób starszych. Seniorzy mogli zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, dowiedzieć się o organizacjach senioralnych, usługach opiekuńczych oraz kopercie życia. Przeprowadzone zostały również gry i zabawy. Od godz. 16.00 sporych emocji zapewnili kibicom uczestnicy drugiej edycji Wymiataczy.  Sześć zespołów przez blisko 4 godziny zmagały się z trudnymi fizycznymi zadaniami jak np. pokonywać wodny tor przeszkód czy grać w piłkę nożną w nietypowych strojach. Pierwsze miejsce zajęła ekipa Laczków Mojżesza z Łącka, drugie miejsce zajęła pierwsza drużyna Renegata Inowrocław, trzecie reprezentacja Fabryki Wag Kalisto z Pakości. O godz. 19.30 ogłoszone zostały wyniku konkursów "Mój piękny ogród" i "Mój piękny balkon". Pierwsze miejsce zajęła p. Małgorzata Nowicka, 2 miejsce zajęła p. Aldona Czaja, 3 miejsce p. Katarzyna Krokos. Wyróżnienia otrzymali: p. Bartosz Ptak, p. Zofia Jasnowska. O godz. 20.00 wystąpiły dzieci z sekcji tanecznej i wokalnej Ośrodka Kultury. W dalszej części dnia odbyły się koncerty: zagrał zespół ludowy Pakościenie, zespół Momenty oraz gwiazda wieczoru Piękni i Młodzi.

Ostatni dzień święta naszego miasta rozpoczął się atrakcjami dla najmłodszych. Był teatrzyk oraz animacje. Koncertowy wieczór rozpoczęły zespoły Hecny, Ave, Sensitieve to Sound, Aalle Band. Późnym wieczorem zabawę pod gwiazdami zakończył zespół Feel.

Jak co roku impreza przyciągnęła wielu mieszkańców, nie tylko z naszej gminy.

 

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej