Majówka 2017

 Podczas pierwszego dnia tegorocznej majówki odbyły się dwie imprezy plenerowe.


Od godziny 11. przy Centrum Informacji Turystycznej odbył się rajd rowerowy z okazji Dnia Flagi połączony z konkursem na najładniej ozdobiony barwami narodowymi rower. Na starcie pojawiło się 6 drużyn — dzieci wraz z rodzicami. Każdy z uczestników miał za zadanie udzielić odpowiedzi na przygotowane pytania, które dotyczyły historii miasta i Kalwarii Pakoskiej. Dużo pytań wymagało zwiedzenia kapliczek i podążania szlakiem kalwaryjskich ścieżek. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary. Dodatkowo każdy ze startujących za samo uczestnictwo otrzymał medal oraz odblask rowerowy.

1 miejsce zajęli Kinga, Sławomira, Adrian Badowscy, 2 miejsce zajęły Julia Lewicka i Ewa Kuzera, 3 miejsce zajęli Zuzanna i Jacek Lewandowscy.

W konkursie na najładniej ustrojony barwami narodowymi rower zwyciężył Wojciech Parkosz. W nagrodę otrzymał ciekawe nagrody.

Po południu od godziny 15.00 na plaży w Jankowie przebiegała dalsza część majówki. Rozpoczęła się od pokazu tańców przygotowanych przez sekcje taneczną Ośrodka Kultury i Turystyki. Następnie dla dzieci czekały konkursy i zabawy oraz darmowy plac zabaw. Osoby chętne i nieco odważniejsze mogły popływać żaglówkami, łodzią strażacką lub wypożyczyć kajak.

O godzinie 16.30 czekał na zgromadzonych występ zespołu „Hecny” z Pakości. Dodatkowo każdy mógł posilić się kiełbasą prosto z ogniska rozpalonego na plaży. Reszta część dnia przebiegła w rytm muzyki z takimi zespołami jak zespół „Relaks” z Barcina oraz DJ Beker.


 

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej