Międzynarodowy Dzień Przewodnika

 

W sobotę tj. 25.02.2017 r. w ramach akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbył się Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego.

 

Z tej okazji wszyscy zainteresowani pod przewodnictwem p. Katarzyny Lewandowskiej mogli za darmo zwiedzić oraz poznać historię Kalwarii Pakoskiej. Spotkanie rozpoczęło się w Centrum Informacji Turystycznej od prezentacji makiety kalwarii, następnie zwiedzający mieli okazję zobaczyć zabytkowe kaplice oraz kościół p.w. Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej. Wycieczka zakończyła się odwiedzeniem kościoła p.w św. Bonawentury.

Myślą przewodnią tej akcji było oprowadzenie zarówno turystów jak i mieszkańców po terenie miasta, zapoznanie lokalnej społeczności z wartością zawodu przewodnika turystycznego oraz jego roli zarówno w obsłudze turystów jak i promocji regionu.

 

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej