IV edycja Kiermaszu Świątecznego

Pakoską tradycją stał się już Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany w Gimnazjum.

To już czwarty w historii szkoły Kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Specjalnie na tę okazję zostało przygotowanych wiele niecodziennych, ręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Kiermasz stał się znakomitą okazją, do tego, aby wzbogacić wystrój świąteczny domów lub nabyć niebanalny prezent.


Kiermasz Bożonarodzeniowy umilił występ zespołu ludowego z Pakości „Pakościanie”. Niezwykłą atmosferę świąt można było poczuć również dzięki kolędom w wykonaniu chóru szkolnego.


Zgodnie z dotychczasową tradycją Gimnazjum odwiedził Święty Mikołaj, który obdarzył dzieci drobnymi upominkami. Aukcję świąteczną uświetnił występ gwiazdy wieczoru Grzegorza Wilka. Najwyżej wylicytowanym przedmiotem był obraz namalowany przez Pana Jerzego Lampkę, który sprzedany został za 1600 zł. Zebrane w trakcie kiermaszu pieniądze szkoła zamierza przeznaczyć na zakup siłowni na wolnym powietrzu. Po oficjalnym podliczeniu udało się zebrać 19 740 zł. To jednak nie koniec. Osoby, które nie zdążyły zakupić świątecznych ozdób mają okazję zakupić je na targowisku.

 

Podobnie, jak w poprzednich edycjach Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

 

 

 

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej