Zajęcia w "Zielonej Szkole"

„Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Łącko” wspólnie ze Szkołą Podstawową w Pakości realizuje podstawę programową w nietypowy sposób.
Od października 2016 r. organizują zajęcia dla dzieci w ramach tzw. "Zielonej Szkoły w Łącku", gdzie uczniowie ze szkół podstawowych mogą przyswajać w sposób praktyczny wiedzę o środowisku i ekologii.

Bardzo ważnym elementem w zdobywaniu i przyswajaniu wiedzy jest osobiste uczestnictwo, przeżywanie, badanie, poznawanie. Nie mniej ważnym atutem przemawiającym za organizacją takiego nauczania, jest wdrażanie uczniów do samodzielności, odpowiedzialności oraz umiejętności współdziałania w gronie rówieśników i pogłębiania relacji między nimi. Zaowocuje to zapewne wychowaniem proekologicznym, tak ważnym w dzisiejszym uprzemysłowionym świecie. Emocjonalne przeżywanie wyjazdu z poznawaniem ekologicznych podstaw środowiska ma ogromny wpływ na zdrowie i pozwala w sposób właściwy i zorganizowany na odpowiedni wypoczynek.

Pierwsze zajęcia dla klas pierwszych odbyły się pod tematem: "Rolnik, myśliwy, leśnik, rybak i zwierzęta polskich lasów jezior i pól". Prowadził je leśnik z wykształcenia, prezes stowarzyszenia Pan Tomasz Oset. W trakcie tych zajęć dzieci zapoznały się z zagadnieniami takimi jak rolnik, myśliwy, leśnik i rybak oraz jak wyglądają ich miejsca pracy- zagroda, strzelnica, uprawa leśna, przystań. Odbyły się również zajęcia plastyczne oraz „koło fortuny” o wiedzy ekologicznej.

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej