XI Kwesta Kalwaryjska

 

Już po raz jedenasty fundacja „ Kalwaria Pakoska” w dniach od 31 października do 01 listopada zorganizowała kwestę na cmentarzu parafialnym, na dalsze prace renowacyjne naszej kalwarii.

 

W bieżącym roku zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na odrestaurowanie ołtarza z kaplicy „Kajfasz – Więzienie”. Na ten cel potrzebne są środki w wysokości ok. 80 000,00 zł.


W kweście uczestniczyli: Członkowie Rady Programowej Fundacji: Burmistrz Pakości – Wiesław Kończal, Tadeusz Grupa, Sławomir Szeliga, Joanna Kuchta – przedstawicielka starostwa, Arkadiusz Fryszka. Ponadto: przewodniczący Rady Powiatu – Ryszard Jagodziński, przewodniczący Rady Miejskiej – Jerzy Joachimiak, Rafał Kubiak – przed­stawiciel straży pożarnej, harcerze, uczniowie Gimnazjum w Pakości, fundatorzy.


Wesprzeć prace konserwatorskie ołtarza można było wrzucając datki do puszki. Można było również zaopatrzyć się w różne wydawnictwa związane z Pakością i Kalwarią Pakoską oraz w kalendarz na 2017 rok ze zdjęciami „ Pakość na starej fotografii”.


Podczas kwesty zebrano 16 820 ‚00 zł.


Jak w każdym roku Zarząd Fundacji „Kalwaria Pakoska” składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomagają w pracach renowacyjnych Kalwarii. Pomimo deszczowej pogody udało się zebrać dużo, jednak odrestaurowanie ołtarza wymaga znacznie większych pieniędzy.

 

 

O nas

Centrum Informacji Turystycznej rozpoczęło swoją działalność 1 października 2012 roku w ramach projektu pn. „Utworzenie parku kulturowego „Kalwaria Pakoska” jako elementu promocji dziedzictwa Kujaw i Pałuk”... 

Więcej

Skontaktuj się z nami

Centrum Informacji Turystycznej

         Referat Oświaty, Kultury i Promocji Gminy

         ul. Barcińska 11, 88-170 Pakość

 52 356  90 41

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej